Zużycie olejów grzewczych oraz paliw

021

Jak wiadomo w miesiącu wrześniu, czasem w październiku, w Polsce rozpoczyna się okres grzewczy i trwa on aż do kwietnia, choć właściciele domków jednorodzinnych zwykle palą jeszcze w piecach w maju, a nawet w czerwcu, gdy temperatury nie przekraczają 20 stopni Celsjusza.

Wraz z rozpoczęciem okresu grzewczego, dostawcy oleju opałowego rozpoczynają swój okres zarobkowy, albowiem to w tym czasie większość dostawców sprzedaje swoje produkty. Zakup oleju opałowego to z pewnością nie lada wydatek, zarówno dla właściciel domków jednorodzinnych, jak i dla właścicieli firm. Ilość potrzebnego oleju grzewczego jest uzależniona od wielu czynników. Pierwszym i najważniejszym z nich jest powierzchnia ogrzewania, to od niej zależy ile tak naprawdę zużyjemy oleju opałowego w całym okresie grzewczym. Innym czynnikiem który ma wpływ na ilość zużytego oleju grzewczego jest z pewnością sposób budowy i ocieplenia danego budynku oraz sposób korzystania z niego każdego dnia. To oczywiste że zarówno pomieszczenia mieszkalne jak i pomieszczenia firmowe należy wietrzyć, ale zbyt duża cyrkulacja powietrza oraz wychładzanie pomieszczeń zwykle prowadzi do zwiększenia się ilości zużytego oleju opałowego w danym okresie grzewczym.
Innym materiałem, który podlega zużyciu przez cały rok są biopaliwa i paliwa spalane w transporcie.

Tak jak na ogrzewaniu możemy nieco zaoszczędzić, gdy za oknem temperatura jest dość wysoka, tak na paliwie do własnego samochodu jest już zaoszczędzić o wiele trudniej. Dostawcy biopaliw oczywiście starają się oferować konkurencyjne ceny, a my eksploatujemy swój samochód jak najoszczędniej potrafimy, jednak zużycie biopaliw jest nieuniknione, a ich wskaźnik jest uzależniony od potrzeby korzystania z własnego transportu, czy też z samochodów służbowych. Dystrybutorzy paliw oferują paliwa tradycyjne oraz tak zwane paliwa bio, my sami powinniśmy umieć dokonać prawidłowego wyboru, albowiem mimo iż bio paliwa są droższe, są one bezpieczniejsze dla naszego środowiska, co jak wiadomo przekłada się również na jakość i komfort naszego życia. Warto dbać o środowisko każdego dnia, zarówno korzystając z olejów grzewczych do ogrzewania naszych domów, jak również tankując nasz samochód na stacji paliw.

źródło: http://onico.pl/pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*