Zbuduj piękną sylwetkę na lato

2

Na plaży każdy z nas chce wyglądać dobrze. I zgrabna sylwetka nie musi pozostać tylko w sferze marzeń, jednak będzie to kosztowało trochę pracy. W kwestiach ciała niestety nie ma nic za darmo.Jeżeli od dłuższego czasu Twój dzień to była przede wszystkim praca siedząca, a później wylegiwanie się przed telewizorem na kanapie, to pracę nad własnym ciałem najlepiej zacząć od lżejszych form aktywności.

Dobrym pomysłem będą zajęcia fitness, które w ofercie mają właściwie wszystkie kluby fitness i siłownie. Takie ćwiczenia, najczęściej prowadzone przez doświadczonych instruktorów, pomogą ci szybko i w miarę bezboleśnie rozpocząć walkę o wymarzoną sylwetkę. Mogą to być zajęcia z aerobiku, zumba lub inne formy, które nie sprawią, że szybko się zniechęcisz lub co gorsza złapiesz kontuzję. Jeśli masz jednak trochę doświadczenia w kwestii pracy nad własnym ciałem, wystarczyć może Ci siłownia. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne sprzęty do wzmocnienia mięśni – sztangi, ławeczki do robienia brzuszków czy drążki do podciągania.

Coraz popularniejsze są też ćwiczenia z pasami trx. Co to takiego? Jest to specjalna forma treningu funkcjonalnego, podczas której ćwiczymy z ciężarem własnego ciała, które jest utrzymywane w specjalnie do tego przystosowanych pasach. Brzmi skomplikowanie? Tylko na pierwszy rzut oka. Kiedy już wypróbujesz tę formę aktywności, na pewno będziesz zachwycony, bo wzmacnia ona równomiernie wszystkie grupy mięśniowe. W każdym klubie fitness znajdziesz też z pewnością instruktora, który doradzi Ci, jak ćwiczyć z użyciem pasów trx, aby odnieść jak najwięcej korzyści i nie zrobić sobie przy tym żadnej krzywdy.

Więcej na: https://atlanticsports.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*