Jak zadbać o zdrowy sen?

Care Concept. A beautiful young smiling brunette woman lying in

Zdrowy sen to podstawa naszego dobrego samopoczucia, klucz do produktywności i dobrego zdrowia. Przeróżne eksperymenty i badania, które sprawdzały, ile człowiek może wytrzymać bez snu dają jednoznaczny wniosek – sen jest konieczny. Jak zatem zadbać o zdrowy sen?

Wieczorne wyciszenie

Osobom, które mają problemy z zasypianiem zaleca się spędzanie spokojnych wieczorów. Nie dla nich trening biegowy czy aerobowy przed samym zaśnięciem, bo taka aktywność działa pobudzająco. Nie dla nich również słuchanie głośnej i skocznej muzyki, bo taka nie sprzyja wyciszeniu.

Wieczorne wyciszenie może być związane z przyjemną,  ciepłą, ale nie za gorącą kąpielą, słuchaniem relaksującej muzyki, delikatnym masażem stóp, który działa kojąco. Można również wspomagać się herbatką z melisy, olejkami eterycznymi np. lawendowym czy znanym od lat sposobem: wypiciem kubka ciepłego mleka.

Regularny tryb życia

Gwarancją dobrego snu jest również regularny tryb życia. Jeśli codziennie kładziemy się spać o tej samej porze, to nasz organizm przestawia się na takie tryby i gdy tylko zbliża się godzina odpoczynku zaczynamy odczuwać senność. Pomocne są również wszelkie rytuały, a więc kolejność działań przed snem, jak choćby czytanie książki.

Czasem jednak z różnych powodów taki regularny tryb życia jest bardzo trudny. Niełatwo również wyciszyć się, bo poziom stresu jest zbyt wysoki i mimo wszelkich prób, sen nie chce przyjść. Warto wówczas sięgnąć po lek na bezsenność, który w łagodny sposób ukoi skołatane nerwy i pomoże nam zasnąć. A następnego dnia, gdy będziemy wyspani, nawet duże problemy okażą się mniejsze i łatwiejsze do rozwiązania.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-sen/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*