Wyposażenie parku

stanley-park-seawall-autumn-facebook

Każdy z nas lubi, gdy wybierając się na spacer po ciężkim dniu, bądź też po całym ciężkim tygodniu mógł uczynić to w okolicy specjalnie do tego celu przystosowanej, pomyślanej właśnie po to, by dawać ludziom odpoczynek i rekreację.

Mowa tu oczywiście o wszelkich miejskich parkach, których powinno być jak najwięcej. Niekoniecznie muszą być one jakoś strasznie duże, powinny jednak gwarantować przestrzeń do spaceru i swobodnego wypoczynku. Powinny też być zadbane i pełne zieleni. Wiadomo bowiem, że takie parki stanowią zielone płuca miasta i warto jest chociażby pooddychać namiastką świeżego powietrza, a nie wiecznie wdychać tylko dym z kominów i spaliny samochodów.

Dobrze by było, by alejki w takim parku oferowały miejsca, gdzie można sobie po prostu usiąść. Chodzi tu konkretnie oczywiście o ławki parkowe, specjalnie dedykowane do montażu w takich miejscach. Muszą być one bardzo solidne nie tylko z tego względu, że będą często użytkowane przez dużą ilość osób, ale niestety chodzi też o to, że mogą zdarzyć się chuligani, którzy zechcą takie ławki zniszczyć. Muszą być więc one ciężkie, solidne, wytrzymałe i dobrze wkopane w ziemię. Najlepiej w takich miejscach sprawdzą się więc chyba dedykowane ławki żeliwne, które to łączą wszystkie te cechy. Do tego są one odpowiednio profilowane, co sprawia, że są naprawdę wygodne. Po deszczu również schną dużo szybciej, niż standardowe ławki drewniane, które są oczywiście tańsze, ale i dużo gorsze.

Oczywiście w trosce o środowisko bardzo ważne jest także, by takiego parku absolutnie nie zaśmiecać. Niestety, nie każdy człowiek jest na tyle kulturalny i dobrze wychowany, by wytworzone po drodze śmieci zabrać ze sobą do domu. Zdarza się więc, że niektórzy, gdy nie widzą w okolicy żadnego kubła, po prostu rzucają śmieci na ziemię. Ważne jest więc, by w takim parku było jak najwięcej koszów na śmieci i by były one gęsto i równomiernie rozmieszczone. Najlepiej zresztą, by były to kosze stalowe, gdyż podobnie jak ławki, muszą być one po prostu bardzo wytrzymałe. Niestety, ale zapewne wiele osób podejmie próby zniszczenia ich i projektanci przestrzeni parkowej muszą być na to przygotowani. Lepiej więc zawczasu zainwestować właśnie w takie kosze.

więcej na: http://www.konarch.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*