Jak wybrać firmę budowlaną?

budowa mostu

Firm zajmujących się budownictwem inżynieryjnym jest w Polsce całkiem sporo. Mając więc projekt np. dotyczący budowy mostu, stacji kolejowej czy inny tego typu, musimy wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze jednej z nich. Najważniejsze to oczywiście specjalizacja danej firmy. Jedna może specjalizować się bardziej w projektach z zakresu komunikacyjnego, czyli we wspomnianych stacjach kolejowych, mostach itd.

Druga może zajmować się raczej projektami śródlądowymi, czyli np. budowaniem elektrowni korzystających z naturalnego, wodnego źródła energii. Jeszcze inna może zajmować się wreszcie projektami z zakresu ochrony środowiska, jak np. budową studzienek wodnokanalizacyjnych, oczyszczalni itd. Zanim zdecydujemy się więc na konkretnego usługobiorcę, przyjrzyjmy się jego specjalizacji.

Drugim ważnym czynnikiem jest wykorzystywany przez daną firmę sprzęt. Czy jest nowoczesny? Sprawdzony? W dobrym stanie technicznym? Czy kadra go obsługująca ma odpowiednie doświadczenie i uprawnienia? Ponadto budownictwo inżynieryjne wymaga nieraz jakichś dodatkowych koncesji – np. na budowę autostrad czy budynków administracji państwowej (jak chociażby sądy).

Jeżeli więc nasz projekt to obejmuje, warto upewnić się, czy i takie koncesje są w posiadaniu danej firmy. Na koniec wreszcie portfolio i plan pracy. Ten drugi jest szczególnie istotny, ponieważ już od początku powinniśmy wiedzieć, jak nasze zlecenie będzie realizowane. Upewnijmy się zatem, czy np. geotechnika (więcej na: www.titan.com.pl/geotechnika) obejmuje nie tylko badanie wstępne, ale także ich weryfikację na każdym etapie budowy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*