Tylko sprzedaż się liczy!

iphone-624709_960_720

Sensem istnienia każdej firmy, nawet takiej, którą założyli pasjonaci w jakiejś dziedzinie i hobbyści zakręceni na punkcie swojej branży i produktu, jest – nie oszukujmy się – sprzedaż. Nawet jeśli ktoś ma wyższe cele, misję i plany poprawy świata, jeśli firma nie zarobi na siebie, splajtuje i tyle było misji i planów.


Dlatego, oprócz świetnego produktu i ciągłej pracy nad udoskonaleniem i dopracowaniem do perfekcji tego, co się oferuje, nie sposób pominąć pracy nad wzrostem sprzedaży. I zastanawiać się należy nie tylko nad tym, jak zapewnić sobie wzrost jakości obsługi, ulepszenie procesu produkcji, ale przede wszystkim, choć brzmi to przyziemnie, jak zwiększyć sprzedaż. Jeśli ktoś nie czuje się mocny w tej kwestii, niech zatrudni ludzi, którzy potrafią sprzedawać, a jeśli go na to nie stać, niech się doszkoli i pozna chociażby podstawowe techniki sprzedaży.

coins-1726618_960_720Prawda jest taka, że każdy, kto ma kontakt z klientem, powinien być po trosze sprzedawcą i mieć na uwadze cel, do którego powinna dążyć firma. W dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na nieumiejętność sprzedawania. Żeby znaleźć pracę – trzeba umieć „się sprzedać”, czyli odpowiednio korzystanie zaprezentować siebie potencjalnemu pracodawcy. Żeby rozwinąć swoją firmę, trzeba umieć sprzedawać produkt, usługę, bez tego nikt nie ma szans na przetrwanie w warunkach rynkowych.

Na szczęście, są też od tego specjaliści. Można się doszkolić, zatrudnić ludzi od „brudnej” roboty, jest wiele firm konsultingowych i doradczych, które przeanalizują, co robimy i jak robimy i dlaczego niewystarczająco dobrze. Za te usługi trzeba oczywiście zapłacić, nikt nie robi tego bezinteresownie (dla nich też liczy się sprzedaż), ale dzięki temu w najpewniejszy sposób można poprawić swoją sytuację, poznać sposoby zwiększania sprzedaży i – wprost proporcjonalnie – swoich zysków.

źródło: http://www.bnipolska.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*