Tereny zielone na osiedlach

METCALFE-PARK-14

Każdy z nas chce mieszkać w pięknym otoczeniu. Widok zieleni za oknem i możliwość spacerowania po zadbanych ścieżkach ozdobionych kwiatami to zdecydowanie lepsza perspektywa niż oglądanie na co dzień betonowych chodników czy parkingu przed blokiem. Deweloperzy starając się wychodzić na przeciw tym potrzebom przykładają coraz większą wagę do zagospodarowania terenów zielonych na swoich osiedlach.

Trawniki i rabatki z kwiatami na nowo powstających osiedlach to już w zasadzie standard. Spotkamy je też w każdej wizualizacji czy makiecie nowej inwestycji. Specjaliści od marketingu doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak taki widok wpływa na naszą podświadomość. Architekci osiedli przykładają dużą wagę do realizacji tych wizji. Dla wielu osób dostęp do terenów zielonych to jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za zakupem mieszkania w danym miejscu.

Developerzy coraz częściej dbają również o zapewnienie mieszkańcom swoich osiedli komfortowego, ogólnodostępnego miejsca do wypoczynku. Na nowych osiedlach można spotkać zadbane place zabaw, zielone patia, a nawet efektowne fontanny. Często ustawia się na nich również wygodne ławki stalowe. Dzięki temu spragnieni wypoczynku na świeżym powietrzu mieszkańcy nie muszą już wybierać się do parku, żeby zrelaksować się w pięknych okolicznościach przyrody.

Do aranżowania zieleni, zarówno tej na prywatnych osiedlach, jak i na miejskich terenach zielonych, coraz częściej zatrudnia się profesjonalnych architektów krajobrazu. Efekty ich pracy są naprawdę godne podziwu. Eleganckie donice miejskie zdobią już nie tylko bratki, czy pelargonie, ale nierzadko również mniej znane gatunki kwiatów. Rabaty tworzą przepiękne, kolorowe dywany.

Planując zagospodarowanie terenów zielonych nie powinno się zapominać również o aspektach praktycznych. Należy zadbać chociażby o umieszczenie odpowiedniej ilości koszy na śmieci. Na dużych osiedlach bardzo często spotyka się też specjalne pojemniki z woreczkami na psie odchody, ułatwiające utrzymanie czystości właścicielom czworonogów.

Zimą powszechnym widokiem są też skrzynie na piasek i sól. Pracownicy zatrudnieni przez spółdzielnie lub miasto dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, podsypując chodniki solą lub piaskiem. Do ich obowiązków należy również utrzymanie czystości na osiedlach i terenach miejskich.

więcej na: http://konarch.pl/oslony-drzew/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*