Tatry

Pierwszy raz odwiedziłem polskie Tatry, gdy miałem niespełna roczek. Pojechałem z rodzicami, zupełnie nieświadomy gdzie jadę i po co. Tamtego wyjazdu oczywiście nie pamiętam, tak jak kolejnych, które od przeszło 20 lat się odbywają. Przynajmniej raz do roku staram się odwiedzić Tatry i stale jestem zauroczony ich pięknem.

Urzekła mnie ich surowość i niedostępność, a także ludzie tam mieszkający. Każdy, kto choć raz był w górach, musi przyznać, że górale są bardzo specyficzni ludzie. Ich duma i przywiązanie do tradycji, a także pracowitość, szczerość i łatwość nawiązywania kontaktów, jest świetnym magnesem na turystów. Nikogo nie dziwi, że corocznie tatrzańskie szlaki odwiedzane są przez setki tysięcy przybyszów. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna pozwala na znalezienie najlepszej oferty. Możemy skorzystać z gościny, licznych pensjonatów, lub jeśli szukamy czego wykwintnego, dostępne są też hotele, oznaczone wieloma gwiazdkami.

Sam dojazd do Zakopanego, polskiej zimowej stolicy, często może dostarczyć niemałych problemów, które są spowodowane liczbą turystów, zmierzających na skalne Podhale, Jednakże wraz z upływem czasu, trasy ulegają modernizacji, przez co podróż staje się bardziej wygodny. Dostęp do kolei, a także bliskość lotniska, które umożliwia transfery lotniskowe, przyciąga nie tylko mieszkańców Polski. Polskie góry oferują szereg atrakcji, nie tylko w okresie zimowym. Dla osób zakochanych w Tatrach, takich jak ja, góry te, o każdej porze roku są pięknym. Spoglądanie na wysokie, skaliste szczyty Tatr zawsze rodzi w mojej duszy niesłychany zachwyt.

Fanatycznych miłośników najwyższych, polskich szczytów jest wielu, co powoduje, że górale oferują coraz bardziej wyszukane usługi, pozwalające cieszyć się w pełni wolnymi chwilami, spędzonym pod tatrzańskimi szczytami. Szereg nowoczesnych hoteli, a także kompleksów z basenami, zasilanymi wodami termalnymi, otwiera ogromne możliwości dla spragnionych wypoczynku. Jeśli nie jesteśmy fanami pieszych wycieczek, a chcemy obejrzeć zachwycające widoki Doliny Pięciu Stawów, możemy skorzystać z dojazdu za pomocą transport vip, który zapewni nam transport bezpośrednio nad Morskie Oko, a następnie z powrotem odwiezie nas do naszego hotelu.

Ja osobiście, każdemu polecam pieszą wycieczkę, gdyż piękno gór jest niewyobrażalne. A możliwość oddychania świeżym powietrzem, spoglądając na tatrzańskie cuda natury, jest dla mnie bezcenna. Tak, więc planując wakacje, proponuję zrezygnować z wypraw do egzotycznych kurortów, a w zamian za to, spakować plecak i ruszać w Tatry!

więcej informacji na: http://www.dreamcabkrakow.com/pl/wycieczki/Zakopane/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*