Sprowadzenie ciała z zagranicy

sprowadzanie zwłok

Śmierć jest straszna zwłaszcza jeśli chodzi o śmierć bliskiej nam osoby. Jest to bardzo przykre przeżycie. Rodziny po stracie swoich bliskich często bardzo długi czas nie mogą dojść do siebie. Są osoby, które nie potrafią poradzić sobie z tak ogromną stratą i korzystają z pomocy psychologów, terapeutów a nawet psychiatrów. Jeszcze gorzej jest kiedy śmierć występuje poza granicami naszego kraju. Kiedy to rodzina nie może godnie pochować zmarłego i ostatecznie się z nim pożegnać. Wiele rodzin próbuje zbierać fundusze na sprowadzanie zwłok z zagranicy, jednak nie każdemu się to udaje. Sprowadzanie zwłok jest bardzo drogie, zwłaszcza jeśli chodzi o dalekie kraje.
Weźmy na przykład tragicznie zmarłą Magdalenę, po którą śmierć przyszła aż do Egiptu. Rodzice prosili o pomoc internautów w uzbieraniu ponad 100000 złotych na sprowadzenie ciała. Nie każda taka akcja się udaje jednak w tym przypadku zakończyła się sukcesem i rodzina mogła ostatecznie pożegnać się ze zmarłą.
W szoku jakiego doznajemy kiedy dowiadujemy się o śmierci bliskiej osoby często nie zdajemy sobie sprawy jakie konsekwencje może nieść za sobą to, że zmarła ona poza granicami zamieszkałego przez nas kraju. Jednakże żal, miłość i chęć ostatecznego pożegnania i godnego pochówku często wygrywają z brakiem pieniędzy. Często jednak zdarza się tak, że pogrzeb musi odbyć się w miejscu wystąpienia śmierci a rodzina udaje się tam na pogrzeb, bo po prostu nie stać ich na sprowadzenie ciała. Musimy pamiętać, że takie zjawisko potrzebuje specjalnych warunków. Nie można ciała tak po prostu włożyć do samochodu czy samolotu i transportować. Zazwyczaj musi zająć się tym zakład pogrzebowy mający do tego specjalne warunki czyli chociażby samochód najczęściej wyposażony w chłodnie i trumnę. Firmy pogrzebowe zarabiają bardzo dużo na takich przypadkach i jest to dla nich bardzo opłacalne.

Zobacz też: sprowadzanie zwłok z zagranicy | Epitafium-przewozy.pl

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*