Kilka sposobów na suchą błonę śluzową nosa

ns7

Częstą dolegliwością wśród ludzi, jest wysychanie błony śluzowej nosa. Zaniedbanie błony może prowadzić w skutkach nawet do zapalenia dróg oddechowych. Warto jest co nieco wiedzieć o tym, jak do tego nie doprowadzić.


Przyczyny suchej błony śluzowej nosa

Wśród przyczyn, można między innymi wymienić:
• Suche powietrze,
• Chemikalia, dym papierosowy, kurz,
• Skrajne temperatury,
• Szkodliwe i źle dostosowane leki,
• Zespół suchości,
• Zaburzenia hormonalne,
• Alergia,
• Niedobory witaminy A i B.

Jest to zaledwie kilka, spośród wielu przyczyn, które mogą powodować problemy ze śluzówką.

ns1

Jak nawilżyć błonę śluzową nosa?

Sposobów jest kilka, są to sposoby pośrednie oraz bezpośrednie. Najlepszym rozwiązaniem będzie codzienna higiena, a także stosowanie różnego rodzaju nawilżaczy do nosa, a także soli morskiej. Pozwoli to nie tylko utrzymać dobry stan błony, lecz także usunie bakterie z nosa, które mogłyby przedostać się do dalszej części dróg oddechowych.

Kolejną metodą może być stosowanie olejków eterycznych do inhalacji lub wody z solą. Wystarczy przygotować taki roztwór, a następnie wdychać go, najlepiej każdą dziurką osobno, przez jakiś czas. Taki zabieg powtarzany co jakiś czas może wiele zdziałać.

Jeśli ktoś nie może uporać się z tymi dolegliwościami domowymi sposobami, warto zasięgnąć opinii lekarza, a także zastosować preparaty z apteki, które mają odpowiednie właściwości lecznicze. Kolejną, już pośrednią metodą jest odpowiednie nawilżenie powietrza, w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Można to zrobić za pomocą specjalnego nawilżacza lub wykorzystać zmoczony ręcznik i położyć go na grzejniku.

Jak nawilżyć śluzówkę nosa za pomocą produktów Rinozine?

rinozine-prod1

Produkty, oferowane z tej serii wspomagają nie tylko higienę nosa, lecz także w odpowiedni sposób leczą suchą błonę śluzową nosa. Wśród oferowanych produktów, można znaleźć między innymi maść, aerozol czy spray do nosa. Regularne stosowanie tych preparatów, na pewno przyniesie oczekiwane skutki. Chcesz dowiedzieć się więcej o nawilżaniu śluzówki nosa za pomocą produktów Rinozine? Koniecznie przeczytaj artykuł http://www.rinozine.pl/zastosowanie/nawilzanie-sluzowki-nosa/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*