Skład opału – Kraków, Wieliczka

wqdqwdqw

Każdy, kto wprowadził się do nowego domu, zwłaszcza jeśli wcześniej mieszkał w bloku, będzie miał problem z centralnym ogrzewaniem. Nie da się ukryć, że nie będziemy potrafili uruchomić i odpowiednio ustawić kotła, tak aby mieć w domu pożądaną temperaturę, a także aby ciepłą woda użytkowa była odpowiednio podgrzana. Zacznijmy jednak od podstaw, czyli gdzie zdobyć opał? Otóż mamy tutaj kilka możliwości. Możemy zamówić dostawę węgla do domu, który zostanie przywieziony na ciężarówce, a pracownicy zniosą nam go do kotłowni. Taką usługę oferuje prawie każdy skład opału Kraków posiada kilka takich punktów, wystarczy że poszukamy w książce telefonicznej lub w internecie.

Inną opcją na zdobycie opału jest jego samodzielny transport. Przy czym tutaj bardzo polecamy by wyposażyć się w hak holowniczy i przyczepkę do naszego auta. Przewóz worków z węglem w bagażniku lub we wnętrzu nie tylko może spowodować szybkie zużycie się elementów zwieszenia, ale przede wszystkim zniszczyć wnętrze naszego auta. Sprawdźmy też czy nasz samochód jest wystarczająco mocny, by uciągnąć przyczepkę pełną węgla. Zalety są niepodważalne, a przede wszystkim jest to cena. Możemy zaoszczędzić nawet połowę kwoty, którą zapłacilibyśmy za zamówienie transportu, na przykład kupując ekogroszek Kraków umożliwia zakup węgla na miejscu we wszystkich dostępnych składach opału, dlatego też nie musimy jeździć daleko.

Jeśli chcemy sami przywieźć sobie węgiel i mamy już przygotowany samochód i przyczepę, zastanówmy się teraz czy lepiej będzie nam zakupić węgiel w workach, czy luzem. Obydwie możliwości oferuje niemal każdy skład opału Wieliczka również posiada swój skład, który znajduje się zaraz obok drogi 94 przebiegającej wokół miasta, dzięki czemu nie będziemy musieli jechać po węgiel do Krakowa i wracać z obładowaną przyczepą przez kilkanaście kilometrów. Węgiel kupowany luzem jest tańszy, ale będziemy musieli rozładowywać go wiaderkami. Natomiast worki możemy po prostu znieść do kotłowni i dopiero tam otworzyć, co oszczędzi nam sporo pracy na mrozie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*