Samodzielne lakierowanie auta

lakier samochodowy w sprayu

Kalendarzowa wiosna sprawia, że coraz chętniej wychodzimy na dwór i poświęcamy wolny czas na wykonywanie przeróżnych prac, których nie mogliśmy robić podczas zimowej aury. Oczywiście najczęściej wracamy do kopania przydomowych ogródków, malowania ścian w mieszkaniach w celu odświeżenia pomieszczeń ale także wyciągamy z garażu nasze sfatygowane zimą samochody i analizujemy co należy w nich poprawić.

Pomijają kwestie mechaniczne, jak wymiana klocków hamulcowych czy rozrządu, warto zastanowić się nad inwestycją w karoserię. W końcu każdy z nas lubi jak jego pojazd mieni się w słońcu, a przechodnie oglądają się za nami na ulicy. Niestety temat lakierowania auta nie jest taki prosty, a już na pewno nie należy do najtańszych. Jeśli jednak nie chcemy powierzać naszego skarbu w cudze ręce to musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dokładne przygotowanie powierzchni. Musimy usunąć wszelkie ogniwa rdzy, nierówności, wgniecenia. Ten etap jest często żmudny i bardzo pracochłonny, ale zarazem najważniejszy. Jeśli wybierzemy farby samochodowe wodorozcieńczalne czy na przykład lakiery samochodowe w sprayu, to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie lubią one źle przygotowanych powierzchni, które są niedotarte.

Musimy pamiętać również aby przed samym malowaniem dokładnie posprzątać warsztat aby nie przeszkadzały nam latające w powietrzu drobinki kurzu lub owady, gdyż mogą zniweczyć całą naszą pracę. Jak już wszystko mamy gotowe i zabieramy się do malowania, to dobrze zwrócić uwagę na informacje podane przez producenta takie jak np, czy schnięcia itd. dzięki temu będziemy mieć pewność, że postępujemy zgodnie z założeniami.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*