Czy rożek dla noworodka jest niezbędny?

co dzla dzieci

Każda mama, kompletując wyprawkę dla swojego nienarodzonego dziecka, stara się, aby wyposażyć się, we wszystkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji malucha. Towarów na rynku jest tak dużo, że czasami mamy mają problem z wyborem i jego słusznością. Każdy producent twierdzi, że jego produkty są najlepsze, najbezpieczniejsze, najzdrowsze, jednak najważniejsze, żeby kierować się zdrowym rozsądkiem i w pewnym stopniu też matczyną intuicją.

Jednym z produktów niemowlęcych, w który większość rodziców zaopatruje się na początku, jest rożek niemowlęcy.
Rożek dla niemowląt, czyli kwadratowy kocyk/kołderka, ze specjalnym zapięciem w postaci rzepu, napy lub wstążeczki, służy do otulenia dziecka do snu.
Rożek dla noworodka spotykamy już w szpitalu. Większość oddziałów położniczych, w taki właśnie sposób otula noworodki po porodzie i w specjalnych łóżeczkach, przekazuje je rodzicom. Nie dziwne więc, że młode mamy rożek uznają za niezbędny element wyprawki.

Jak jest w rzeczywistości? Czy rzeczywiście, jest on nieodzowną częścią niemowlęcego wyposażenia? I tak i nie, wszystko zależy tak na prawdę od mamy. Decydując się na zakup gotowego rożka, zyskujemy równocześnie pierwszą kołderkę dla dziecka lub matę do leżenia. Rożek doskonale otuli dziecko do snu i pomoże załagodzić wybudzenia, związane z odruchem moro, jednak taką samą funkcję, spokojnie może spełnić zwykła kołderka czy kocyk, którym dokładnie otulimy malucha.
Niektóre rożki niemowlęce,posiadają dodatkową wkładkę usztywniającą, która może być pomocna, szczególnie dla rodziców wcześniaków, czy bardzo malutkich dzieci, a także dla tych, którzy nie czują się jeszcze zbyt pewnie, trzymając maleństwo na rękach.

Podsumowując, rożek dla noworodka nie jest czymś niezbędnym, jednak bywa bardzo pomocny, ostateczny wybór należy do rodziców.

Zobacz więcej: Senna-sówka.pl | rożek dla noworodka

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*