Pożyteczne ślimaki

Snail on a stick
Snail on a stick

Kobiety od lat szukają coraz to nowszych sposobów na to, by ich skóra była młoda, intensywnie odżywiona i olśniewająca nawet bez dobrego makijażu. Po erze najróżniejszych zabiegów, takich jak wstrzykiwanie botoksu czy wampirzego liftingu przyszła pora na coś zupełnie nowego, bardziej naturalnego a zarazem nieinwazyjnego.

Pomysł na to narodził się w Japonii, gdzie wykorzystywano do niego jeszcze żywe zwierzęta. O czym mowa? Ostatnimi czasy to maseczka ze ślimaka króluje w niemal wszystkich drogeriach. Chociaż wiele osób w pierwszej chwili może nie dowierzać, specyfik ten pobił serca pań na całym świecie. Mimo tego, że mięczaki te przez wiele osób uważane są za niezbyt urzekające stworzenia, to okazuje się, że produkty takie jak właśnie maseczka ze ślimaka potrafią zdziałać dla naszej skóry wiele dobrego. Śluz przez nie wydzielany zawiera bowiem bardzo cenne składniki – proteiny, antyoksydanty oraz kwas hialuronowy. Wszystko to sprawia, że cera staje się dogłębnie nawilżona i oczyszczona ze wszystkich niedoskonałości. Jednak maseczka ze ślimaka to nie jedyny specyfik, który wziął się od tych powszechnie znanych stworzonek.

Także serum ze śluzu ślimaka sukcesywnie zyskuje uznanie na całym świecie. Jego działanie jest podobne do tego, które zapewnia maseczka. Ono także poprawia stan naszej skóry nawilżając i ujędrniając ją, dodatkowo poprawiając koloryt i usuwając uporczywe dla niektórych osób zmarszczki. Co więcej, serum takie można wykorzystać jako środek do nawilżenia czy bazę pod makijaż, wszystko według uznania. Coraz więcej firm farmaceutycznych wprowadza serum ze śluzu ślimaka do swoich produktów, co powoduje, że specyfik ten staje się coraz bardziej popularny, zarówno wśród osób w wieku nastoletnim jak i dojrzałym.

Nie należy też zapominać o środku takim jak krem ze śluzem ślimaka. Produkt ten cechuje się tym, że do jego wykorzystania używa się tylko elementu ze śluzu ślimaka. Nie musimy mieć więc na sumieniu żadnego z tych pożytecznych mięczaków. Nadaje się on do pielęgnacji dla każdego i przynosi takie same efekty jak maseczka czy serum ze śluzu ślimaka. Dodatkowo użyć go można do peelingu dzięki któremu usuniemy nasz martwy naskórek. Krem ze śluzem ślimaka jest więc także polecany dla każdej pani pragnącej poprawić stan swojej cery, niezależnie od grupy wiekowej.

więcej na: http://www.visplantis.pl/produkty/helix-vital-care/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*