Postaw na naturalność, czyli naturalne kosmetyk

8130163755_7a69717282_h

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do perfekcyjnego wyglądu skóry, włosów oraz paznokci. Warto zatem zastanowić się jak dobrać odpowiednie kosmetyki, które nie tylko sprawią, że będziemy wyglądały pięknie, ale także nam nie zaszkodzą – obecne zwykłe kosmetyki w drogeriach niestety zawierają masę chemicznych i konserwujących dodatków, które mogą uczulać lub podrażniać.

Najbezpieczniejszą pielęgnacją jest ta naturalna. Od kilku lat panuje moda na ekologiczną żywność, a także na naturalne kosmetyki bez substancji konserwujących. Możemy je zatem coraz łatwiej dostać – są dostępne w różnych sklepach ze zdrową żywnością lub zielarskich. Najprościej jednak zamówić je przez internet.

Dlaczego warto postawić na naturalną pielęgnację?

Ponieważ zwykle producenci kosmetyków naturalnych dają nam gwarancje, że kosmetyk ma krótką listę, tylko naturalnych składników, natomiast zwykły producent kosmetyków oferuje produkty, których skład ma mnóstwo niepotrzebnych dla naszego ciała dodatków. Kosmetyki naturalne mogą mieć lekko zmniejszone działanie niż drogie produkty drogeryjne – pamiętajmy jednak, że nie każda substancja zawarta w naturalnym kremie będzie dobra do indywidualnych potrzeb naszej skóry.

Lepiej nie wybierać najtańszych opcji, no chyba, że dany produkt ma świetne opinie i wiadomo, że jest warty wypróbowania. Musimy pamiętać, że tego typu kosmetyki mają o wiele krótszą datę ważności, ze względu na brak konserwantów. Możemy jednak przedłużyć ich ważność, na przykład poprzez dodanie kilku kropli witaminy E, bądź oleju jojoba. Powinniśmy także przechowywać je w lodówce lub miejscu słabo nasłonecznionym.

Kosmetyki te są szczególnie polecane dla osób wrażliwych, które często są uczulane przez syntetyczne i chemiczne dodatki. Zdarza się, że dany kosmetyk składa się czasami ze stu procent, bądź troszkę mniej, danej substancji czy wyciągu, zatem mamy pewność, że nie ma tam nic podejrzanego i że możemy go spokojnie używać. Jednym z takich kosmetyków jest na przykład żel aloesowy – jego zawartość procentowa przekracza dziewięćdziesiąt procent substancji czynnej i nie ma w nim żadnych zbędnych rzeczy.

Warto postawić na naturalną pielęgnację – jest o wiele bezpieczniejsza a także bardzo skuteczna.

więcej na: http://www.elfa-pharm.pl/pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*