Podstawowe wiadomości na temat olejów hydraulicznych

oleje hydrauliczne

Olej hydrauliczny (znany również jako płyn hydrauliczny) może być syntetyczny lub mineralny. Jest to płyn nieściśliwy, który służy do przenoszenia energii w maszynach i urządzeniach hydraulicznych. Chociaż ten przydatny płyn jest powszechnie stosowany w przenoszeniu energii, płyn hydrauliczny może działać także jako szczeliwo, chłodziwo i smar w obrębie różnych maszyn i urządzeń.

Główna różnica między olejem hydraulicznym syntetycznym i mineralnym

Większość produkowanych olejów jest mineralnych lub syntetycznych. Oleje hydrauliczne mineralne, takie jak oleje hydrauliczne na bazie oleju mineralnego, pochodzą z ropy naftowej, podczas gdy syntetyczny olej hydrauliczny jest wytwarzany przez człowieka w laboratorium.

Do czego służy olej hydrauliczny?

Głównym zastosowaniem oleju hydraulicznego jest przekazywanie mocy w układach hydraulicznych. Po przyłożeniu siły do ​​nieściśliwego płynu hydraulicznego, zwykle z tłoka w cylindrze, olej jest przepychany przez układ hydrauliczny i ostatecznie wytwarza siłę na innej części układu. Powoduje to ruch lub działanie.
Jeśli zastanawiasz się, czy olej hydrauliczny jest ściśliwy, czy nie, słowo „nieściśliwy” oznacza, że ​​nie można go skompresować. Wszystkie płyny są nieściśliwe, podczas gdy gaz jest ściśliwy. Ciecze są ściśliwe do pewnego stopnia.

Oleje hydrauliczne Castrol są używane w wielu aplikacjach na całym świecie. Aby zapoznać się z szeroką gamą zastosowań płynu hydraulicznego, warto sięgnąć po jeszcze więcej informacji na jego temat.

Różne rodzaje olejów hydraulicznych

Może być na przykład olej hydrauliczny do wózka widłowego – jest ważny, aby pomóc w zasilaniu niezwykle silnych widelców, które są dedykowane do podnoszenia ciężkich towarów. Olej hydrauliczny do rozdrabniacza kłód – mechanizm tłocznika na rozdzielaczu kłód hydraulicznych wymaga płynu hydraulicznego w środku, aby zapewnić mu ogromną moc, która z łatwością rozdziela kłody. Podnośniki samochodowe również wymagają oleju hydraulicznego, aby zwiększyć swój imponujący zakres mocy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*