Nowoczesne frezowanie CNC – jakie zalety zapewnia?

Frezowanie CNC to komputerowo sterowana obróbka numeryczna, stąd nazwa. Jest to proces obejmujący cięcie i wiercenie przy użyciu różnych maszyn. Obrotowe cylindryczne narzędzie tnące jest używane najczęściej, ale jeśli chodzi o frezowanie istnieją też bardziej wyrafinowane maszyny, takie jak te, które poruszają się wzdłuż różnych osi, aby utworzyć wszelkiego rodzaju kształty, otwory i szczeliny. Tego rodzaju obróbka skrawaniem stała się bardzo popularnym rozwiązaniem i ze względu na to, co może osiągnąć. Istnieje również frezowanie CNC o dużej prędkości, które jest obecnie stosowane przez producentów którym zależy przede wszystkim na wydajności.

Szybkie frezowanie CNC – o co chodzi?

Szybkie frezowanie CNC oferuje wiele korzyści z różnych zastosowań i jest technologią, która może być stosowana do frezowania ubytków w narzędziach ze stali wysokostopowej. Dzięki odpowiednim narzędziom do cięcia i zatrzymywania podczas pracy frezowanie na twardych powierzchniach rozwiązanie to staje się bardzo często wybierane. Zatem jest już teraz zrozumiałe, jak wiele można osiągnąć dzięki frezowaniu z dużą prędkością, ale jakie są zalety, które sprawiły, że ten rodzaj obróbki jest tak popularny i niezawodny?

Frezowanie – szybsza praca i nie tylko

Przecinarka o wysokiej prędkości zapewnia płytkie cięcia i skraca czas pracy. Płytkie nacięcia zmniejszają siły promieniowe na wale i narzędziu, dzięki czemu proces jest wysoce reprodukcyjny i bezpieczny.

Co więcej, szybkie frezowanie CNC sprawia, że cięcie małych elementów jest wydajne. Wydajność jest ekonomiczna i idealna w przypadku niemalże każdej pracy wykończeniowej, ponieważ całkowite usunięcie materiału nie jest tutaj żadnym problemem. Łatwo uzyskać dobre wykończenie powierzchni za pomocą tej technologii.

Na koniec warto dodać, że obróbka skrawaniem w Teknomatik.pl umożliwia pracę na bardzo cienkich warstwach. Dzięki odpowiednim ścieżkom narzędzia szlifującego i skróceniu czasu kontaktu między przedmiotem obrabianym a obręczą unika się wibracji i wypaczeń ścian.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*