Łańcuch – element krajobrazu miasta

lancuchy-miejskie

Miasto, to przestrzeń w której toczy się życie większości mieszkańców Polski. To tutaj wiele osób przemierza chodniki idąc do szkoły, czy podąża do miejsc swojej pracy.

Obok pieszych kroczących w pośpiechu i tych kroczących spacerowym tempem jest jeszcze życie ulicy. Życie bardziej gwałtowne i znacznie szybsze. Życie pełne ryków silników i odzywających się od czasu do czasu klaksonów. Te dwa światy bywają niejednokrotnie oddzielone od siebie ogrodzeniami łańcuchowymi. Ogrodzenia łańcuchowe w miastach to bardzo często owe widziane biało czerwone słupki oddzielające ulicę od chodnika poprzez rozpięte pomiędzy tymi słupkami łańcuchy miejskie, które także bardzo często przyjmują polskie barwy narodowe.

Łańcuchy podobnie, jak i słupki wykonane są z reguły ze stali. Łańcuchy stalowe gwarantują stosunkowo wysoki poziom trwałości oraz odporne są na działanie warunków atmosferycznych. Bardzo często w ofercie znaleźć można również łańcuchy hartowane, które idealnie nadają się do montażu pomiędzy jezdnią i chodnikiem, gdyż poprzez proces hartowania ich odporność na warunki zewnętrzne jest znacznie większa.

Głównym celem stosowania ogrodzeń łańcuchowych pomiędzy jezdnią i chodnikiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i kierowcom. Ogrodzenia łańcuchowe najczęściej drogowe służby miejskie montują w pobliżu przejść dla pieszych oraz w szczególnie niebezpiecznych miejscach, gdzie łatwo o wypadek z udziałem pieszych. Ogrodzenia łańcuchowe bardzo często odnaleźć można przy szkołach i przedszkolach, gdzie mają zabezpieczać młodzież i dzieci przed przypadkowym wtargnięciem na jezdnię.

Profesjonalne łańcuchy miejskie znaleźć można na https://konarch.pl/kategoria/slupki-i-lancuchy/lancuchy/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*