Kosmetyki

15903596502_92be00eece_k

Obecnie niezwykle modny stał się ekologiczny tryb życia. Coraz więcej z nas interesuje się sportem. Chętniej chodzimy na siłownię, korzystamy z karnetów na basen, biegamy przed pracą, zapisujemy się na fitness lub zajmujemy się inną formą aktywności fizycznej.

Pojawia się również sporo żywności ekologicznej, której nie brakuje teraz na sklepowych półkach. Oczywiście owoce, czy warzywa lepiej brać z własnego ogródka, gdyż mamy wtedy pewność, że nie zawierają one konserwantów. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto znaleźć sprawdzonego dostawcę i u niego kupować żywność. Możemy być wtedy pewni, iż pomidory, jakie jemy na śniadanie pochodzą z odpowiedniego źródła.

Podobnie jest z kosmetykami. Na rynku dostępne są produkty ekologiczne, które powstają z naturalnych składników. Na przykład kosmetyki z aloesem, kremy z wyciągiem z nagietka, czy balsamy z olejem kokosowym. Mają one fantastyczny wpływ na naszą skórę, włosy oraz paznokcie. Oczywiście, kosmetyki uzyskiwane przez różne procesy chemiczne nie są gorsze. Zawierają one jednak czasem duże ilości sztucznych składników, które przyczyniają się do degradacji środowiska oraz mogą powodować efekty uboczne. Mimo to, na przykład maska do włosów z keratyną spełnia swoją rolę. Sprawia, iż suche i zniszczone włosy nabierają blasku.

Na rynku możemy znaleźć rozmaite kosmetyki. Dzięki tak dużemu wyborowi, każdy znajdzie coś dla siebie. Samych produktów do twarzy jest niesamowicie sporo. Wszystko zależy od tego, jaką cerę mamy. Jeśli nasza skóra jest sucha, potrzebny będzie nam krem, który zapewni głębokie nawilżenie. Jeśli zaś przetłuszczająca się, odpowiedni będzie płyn, jaki zastopuje nadmierne wydzielane sebum.

Podobnie jest w przypadku włosów, czy też całego ciała. Musimy przemyśleć nasze potrzeby i wybrać stosowny produkt. Jeśli mamy wątpliwości, warto poprosić o pomoc ekspedientkę w drogerii lub sklepie. Problem pojawia się, gdy zmagamy się z wstydliwą dolegliwością. Wtedy często nie chcemy rozmawiać o tym z kimś obcym. Warto więc poszperać w Internecie i przeczytać porady innych użytkowników forum. Jeśli zmagamy się na przykład z intymną infekcją, pomóc może nam odpowiednia pianka do higieny intymnej. Jednak, gdy problem nie ustępuje, należy jak najszybciej udać się do lekarza i skonsultować z nim swoje dolegliwości.

więcej na: http://sklep.elfa-pharm.pl/pl/57-green-pharmacy

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*