Jak zwiększyć motywację pracowników?

motywacja

Jeśli prowadzisz własną firmę wiesz doskonale, jak ważna jest motywacja w pracy. Tym bardziej, jeśli zatrudniasz pracowników. Od niej zależy całe funkcjonowanie działalności gospodarczej. Codzienny obrót, wizerunek firmy, sprawne funkcjonowanie wprowadzonych systemów, a nawet atmosfera – to wszystko zależy od poziomu zaangażowania całego zespołu.

Idealny wizerunek firmy, to ten, kiedy wszystko działa sprawnie, każdy klient wychodzi zadowolony, a pracownicy lubią przebywać w miejscu pracy. Oczywiście osiągnięcie takiego poziomu jest bardzo trudne, a nawet graniczy z niemożliwym. Czym więcej indywidualnych jednostek jest zaangażowanych w tę samą działalność, tym ciężej każdego zadowolić. Jednak każde zbliżenie się, choćby minimalne, do idealnego schematu sprawia, że zyski firmy zwiększają się samoistnie. Dobra atmosfera i zrozumienie wśród kadry korzystnie wpływają na efektywność każdego z pracowników, a kiedy firma jest wewnętrznie spójna klienci także to odczuwają i chętniej wracają korzystać z oferowanych usług w przyszłości. Nie zawsze uda się zatrudnić jedynie osoby w pełni zaangażowane w osiąganie celów firmy. Jawny system ocen pracowniczych może pomóc w wyrównaniu różnic między nimi.

Wymierne korzyści zachęcą każdego do większego przykładania się w pracy i wprowadzą poczucie sprawiedliwości wśród pracowników, dzięki czemu uniknie się napiętej atmosfery i zawiści. Warto aby każdy czuł, że ma takie same szanse i gdy tylko się postara, może oczekiwać korzyści i przywilejów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*