Jak sobie radzić z bezsennością?

wqewqewq

Wiele osób skarży się na bezsenność, która często wynika z nadmiernego stresu, przeciążenia obowiązkami zawodowymi i domowymi, czy przemęczenia. Człowiek, który nie śpi, nie radzi sobie z codziennymi obowiązkami, co powoduje kolejne stresy i koło bezsenności się zamyka. Jak je przerwać?

Zadbaj o siebie od środka

Brak odporności na stres, który jest główną przyczyną bezsenności, może być wynikiem nieodpowiedniej diety. Niedobór witamin z grupy B i magnezu znacząco osłabia nasz układ nerwowy i sprawia, że nawet drobiazgi potrafią wyprowadzić nas z równowagi. Dlatego warto zadbać o właściwą dietę, bogatą w produkty jak najmniej przetworzone. To właśnie pełnoziarniste pieczywo, kasze, a do tego owoce i warzywa mogą pomóc uzupełnić niedobory witamin.

wqdqwd

Zmień otoczenie

Zdarza się tak, że codzienność zaczyna nas przerastać. Wówczas dobrze by było choć na chwilę oderwać się od obowiązków, pracy, rodziny itd. Jedni w tym celu wybiorą samotną wędrówkę po górach, w czasie której naładują swoje akumulatory, a inni będą potrzebować adrenaliny i zdecydują się na jakąś ekstremalną rozrywkę. Nie jest ważne, w jaki sposób, ale istotne jest to, żeby oderwać się od tego, co nas najbardziej stresuje i w ten sposób zdystansować się. To pozwoli spojrzeć na niektóre kwestie z zupełnie innej perspektywy.

Skorzystaj z leków

Nie jest prawdą, że lekarstwa na bezsenność wymagają recepty. Są również leki na bezsenność bez recepty (np. http://vitabuerlecithin.pl), które bazują na właściwościach leczniczych roślin i pomagają uzupełniać niedobory witamin. Może warto z nich skorzystać, jeśli kolejną noc walczymy o choć chwilę snu i w końcu porządnie się wyspać?

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*