Jak przebiega depilacja laserowa?

dpl1

Dzięki depilacji laserowej można na dobre pożegnać niechciane owłosienie. Panie wykonują zabieg depilacji laserowej głównie w przypadku łydek, pach i bikini. Kilka serii pozwala uzyskać zadowalający efekt. Jak przebiega zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa łydek

Zwykle kilkukrotnie powtórzony zabieg usuwa niechciane owłosienie z łydek na całe życie. W niektórych przypadkach potrzebne są okresowe zabiegi przypominające, jednak konieczność ich wykonywania w dużej mierze zależy od gęstości i koloru rosnącego wcześniej owłosienia. Depilacja łydek jest wykonywana przy użycia lasera diodowego lub Nd-Yag.

depilacja7

Proces fotodepilacji laserem diodowym składa się z kilku etapów. Na początku melanina zawarta we włosie pochłania wiązkę lasera i rozprasza światło do okolicznych tkanek. Proces nosi nazwę fotodermatozy. Ciepło uszkadza mieszek włosowy oraz komórki biorące udział w budowie włosa. Fotodepilacja jest skuteczniejsza u kobiet z ciemnym owłosieniem na łydkach, gdyż tylko ciemne włosy mają wystarczającą ilość melaniny, by zaabsorbować odpowiednią ilość światła.

W przypadku zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera Nd-Yag o długości fali 1064 nanometrów, światło przenika do naczyń krwionośnych, które znajdują się na dnie mieszka włosowego. Uszkodzenie mieszka pozbawionego substancji odżywczych prowadzi do obumarcia włosa. Zabieg wykonywany przy użyciu lasera Nd-Yag jest tak samo skuteczny bez względu na kolor włosów.

dpl1

Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej powinno się wykonywać jedynie w renomowanych salonach jak np. gabinet kosmetyczny jadoreinstytut. Doświadczona kosmetyczka doradzi, jaką ilość zabiegów należy wykonać dla zadowalającego efektu oraz który laser lepiej sprawdzi się w danym przypadku. Ponadto profesjonalistka dopilnuje, by wiązka lasera była bezpieczna dla skóry, nie dopuszczając do powstawania podrażnień lub oparzeń. W gabinecie kosmetycznym jadoreinstytut otrzyma się również fachowe porady dotyczące depilacji innych partii ciała niż łydki. Sprawdź ofertę – http://jadoreinstytut.com/depilacja-laserowa/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*