Jak dbać o włosy

Young girl with beautiful hair
Young girl with beautiful hair

Włosy współczesnych ludzi nie mają łatwo. Narażone są bowiem na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych, jak zanieczyszczenia, twarda woda, pełne sztucznych składników kosmetyki, jak również farbowanie, układanie i suszenie w wysokich temperaturach. Do tego dochodzi stres, zła dieta, brak czasu na odpoczynek. O włosy należy, ale również warto, dbać na co dzień.

Wpływają one bowiem na wizerunek i wygląd człowieka. A za troskę odwdzięczają się po stokroć. Ważny jest już sam wybór produktów do czyszczenia i pielęgnacji włosów. Zamiast popularnych, bardzo reklamowanych, ale za to pełnych konserwantów szamponów, lepiej sięgnąć po te mniej znane. A przede wszystkim oparte na naturalnych składnikach. Wiele z nich znacznie gorzej się pieni, ale bynajmniej nie jest to wada.

Wręcz przeciwnie, właśnie dzięki nim można zapewnić sobie zdrowe i wymagające rzadszego mycia włosy. Po umyciu przyda się odżywka, najlepiej ta przeznaczona do spłukiwania. Można wybrać zamiast niej specjalne olejki do włosów. Ich wybór jest obecnie spory. Największym zainteresowaniem cieszą się olej rycynowy i kokosowy, które z kuchni przeniosły się również do łazienki. Bardzo dobrym, godnym polecenia, rozwiązaniem pozostaje również jedwab do włosów. Można kupić go w postaci odżywki, ale również spraju czy balsamu.

Raz w tygodniu przyda się natomiast maska do włosów z keratyną. Taki produkt pomaga odbudować naturalną warstwę ochronną włosa. Poza tym zmiękcza i przywraca blask nawet bardzo zniszczonym włosom. Maski wskazane są posiadaczom różnych rodzajów włosów. Szczególnie zaś osobom o zniszczonych końcówkach. Niestety większość ludzi ma z tym obecnie problem. Główną przyczyną są suszarki, prostownice oraz nieodpowiednia dieta.

Aby wzmocnić swoje włosy, można sięgać po gotowe produkty dostępne w drogeriach. Jednak podobnie jak w przypadku szamponów i odżywek, również maski dobrze sprawdzić pod kątem składu. Taka pielęgnacja może jednak odbywać się również w oparciu o samodzielnie przygotowaną maseczkę. Idealne w jej komponowaniu są wspomniane już olejki do włosów. Wystarczy zmieszać je z ulubioną odżywką, dodać odrobię jedwabiu czy kosmetycznej nafty do włosów. Przyda się również folia i ręcznik na głowę.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*