Implanty zębowe

implanty

Implanty zębowe zakłada się, aby uzupełnić ubytki w naturalnym uzębieniu pacjenta. Nie jest tajemnicą, iż dobry implant powinien być wytrzymały, a także funkcjonalny, a przy tym nie wyróżniać się na tle innych zębów, zarówno kształtem, jak i kolorem. Niezwykle ważne jest też to, aby był on trwały, wytrzymały. Implant stomatologiczny powinien być zakładany przez doświadczonego oraz kompetentnego stomatologa. Implant zębowy jest to sztuczny korzeń, wykonany jest on z tytanu i jest on takiej wielkości, jak naturalny korzeń.

Jest on podstawą do umieszczenia zęba, zwanego koroną. Korona protetyczna to jest właśnie sztuczny ząb, który to mocuje się do implanta, gdzie pełni on po prostu funkcję zęba. Bardzo często koronę zakłada się też po to, aby móc zabezpieczyć zęba stałego przed złamaniem. W gabinecie dostępnych jest wiele różnego rodzaju koron. Wyróżnia się na przykład takie, jak: korona metalowa, arylowa, ceramiczna, czy też cyrkonowa. Zabieg wszczepiania implantów stomatologicznych wymaga doświadczenia i umiejętności stomatologa, przebiega to w trzech etapach, gdzie wyróżniamy wszczepienie implantu, następnie wkręcenie śruby gojącej i w etapie ostatnim jest to zamocowanie sztucznego zęba.

Reklama: Implanty zębów Kraków – sprawdź w Impla!

Implanty to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż umożliwiają one normalne funkcjonowanie, pozytywnie wpływają zarówno na komfort życia, jak i na psychikę oraz pewność siebie. Dobrze zrobione implanty są zarówno trwałe, jak i bezpieczne, a także nie widoczne, to znaczy nie wyróżniają się one na tle naturalnych zębów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*