Dziecięca poradnia zdrowia

shutterstock_52917757-e1455209021543

Wszyscy świeżo upieczeni rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowie ich dziecka. Malutki człowiek jest najbardziej narażony na wpływ niekorzystnych cech środowiska naturalnego właśnie w pierwszych tygodniach i miesiącach życia.

Dlatego też im nasza pociecha ma więcej latek, tym bardziej jest odporna i nie trzeba już aż tak na nią uważać. Aby odpowiedzieć na potrzeby rodziców, którym właśnie urodziło się dziecko, stworzono całą sieć placówek dziecięcych poradni zdrowotnych. W takich miejscach możemy uzyskać kompleksową obsługę lekarską i możliwość wykonania wszystkich niezbędnych badań i zabiegów na miejscu. Poradnie takie finansowane są z Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki czemu wizyty z dzieckiem są bezpłatne. Nawet jeżeli zdarzyło się nam stracić zatrudnienie, to ciągle nic straconego – dziecko do odpowiedniego wieku posiada pełne prawo do korzystania z państwowych świadczeń zdrowotnych w ramach NFZ. Istnieje również spora ilość prywatnych klinik, w których czas oczekiwania na dane zabiegi jest krótszy. Placówki takie specjalizują się zazwyczaj w konkretnych dziedzinach medycyny, aby móc sprawniej i szybciej obsługiwać pacjentów.

W przypadku gdy nasze maleństwo ma problemy z układem krwionośnym, naszym celem stanie się poradnia kardiologiczna dziecięca. W takim miejscu pracuje sztab lekarzy świetnie wyszkolonych w swoim fachu, a także doświadczonych dzięki wieloletniej pracy na szpitalnych oddziałach pediatrycznych, dzięki czemu są oni w stanie szybko udzielić odpowiedniej pomocy dziecko. Jednak do poradni zdrowia dziecięcego nie chodzimy z naszym dzieckiem w sytuacjach nagłych, ponieważ od tego są szpitale. Wybieramy się tam wtedy, gdy dziecko ma jakieś dolegliwości, a leczenie w rejonowej przychodni zdrowia wydaje nam się nie najlepszym pomysłem.

W dzisiejszych czasach dzieci nierzadko rodzą się z różnego rodzaju problemami z ośrodkowym lub obwodowym układem nerwowym, które manifestują się w pierwszych miesiącach lub latach życia. Jeżeli nasze dziecko zachowuje się nietypowo, pomoże nam poradnia neurologiczna dziecięca. Czasami zdarzyć się może też, że dziecko od urodzenia cierpi na wadę tarczycy. Niewiele wtedy możemy sami poradzić, ponieważ konieczne będzie przewlekłe leczenie. Poradnia endokrynologiczna dziecięca poprowadzi cały proces i dopilnuje, by nasza pociecha została szybko doprowadzona do pełni zdrowia. Objawy tarczycowe leczy się dzisiaj o wiele łatwiej niż kiedyś, ale jakiekolwiek by one nie były, nie zwlekajmy z wizytą w odpowiedniej placówce.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*