Diagnostyka aparatem ultrasonograficznym

aparat USG

W dobie obecnego postępu dbanie o zdrowie to nierzadko rutyna. Jednak nie wszyscy pamiętają o tym, aby również rutynowo badać swój stan zdrowia. Jednym z popularniejszych badań do tego celu jest badanie ultrasonograficzne, potocznie zwane badaniem USG.

Aparat ultrasonograficzny jest urządzeniem, które w rzeczywistym czasie pokazuje obraz. Znaczy to dokładnie tyle, że nie musimy czekać na wynik badania, bowiem rezultat jest stwierdzany od razu przez badającego nas lekarza. W zależności od kierunku badań USG możemy dowiedzieć się o wielu schorzeniach jeszcze w ich pierwszym, uleczalnym etapie. Aparat USG ma bardzo szerokie zastosowanie, pomaga stwierdzić czy wielkość organów jest w normie, pozwala dowiedzieć się więcej o pracy serca i wykazać niepoprawności w jego biciu, ale również daje możliwość zbadania stawów, węzłów chłonnych i ślinianek.

Takie badanie jest niezbędne by stwierdzić pojawienie się zmian w naszym ciele, a ponieważ aparat USG jest bardzo dokładny, wykrywa nawet niewielkie guzy . Co więcej, taki zabieg jest zupełnie bezbolesny oraz nieinwazyjny, bowiem aparatu działa na zasadzie wysyłania fal dźwiękowych, których przewodnikiem jest woda w naszym organizmie, w tej sposób otrzymywany jest obraz przekroju badanej tkanki.

Badanie USG to również jedno z najważniejszych badań w życiu ciężarnej kobiety. Pozwala stwierdzić płeć dziecka, zobaczyć jak się rozwija i wygląda. Przyszli rodzice wspólnie wybierają się na taki zabieg i razem z lekarzem prowadzącym ciążę słuchają bicia serduszka ich pociechy. Istnieją również ciekawe badania USG pozwalające zrobienie zdjęć dziecka w 3D oraz 4D, dzięki czemu rodzice jeszcze przed narodzinami mogą zobaczyć jak ich maluch będzie wyglądał gdy przyjdzie na świat.

Diagnostyka naszego organizmu to klucz do długowieczności. Badanie USG pozwala w najwyższy sposób wykrycie niewielkich zmian, warto więc decydować się na rutynowe badania jamy brzusznej, czy organów narażonych na choroby genetyczne.

Zobacz więcej: Trimed | Aparat USG

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*