Czapki – jaką wybrać?

czapka zimowa new era

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy zdejmujemy czapki zimowe z najwyższych półek w szafie. Istnieją różne rodzaje czapek – te wykonane z cieńszych materiałów warto nosić przy sobie – jeżeli zrobi się zimno, czapka zagwarantuje nam ciepło i ochronę włosów przed negatywnym wpływem otoczenia. Co więcej, czapka może również być doskonałym dodatkiem i dopełniać stylizację. Na rynku, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych wybór czapek jest ogromny, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Można znaleźć czapki wykonane z wełny, futra, różnego rodzaju kaszkiety czy też kapelusze. Dostępne są przeróżne wzory oraz kolory.

Jednym z bardziej popularniejszych rodzajów czapek są czapki z daszkiem, zwane także bejsbolówkami. Zazwyczaj nosi się je w okresie letnim, aby ochronić głowę, włosy oraz oczy przed negatywnym działaniem słońca, jednakże może sprawdzić się także jesienią, jeżeli nie jest zbyt zimno. Czapka z daszkiem to świetne dopełnienie stylizacji, jeżeli chcemy nadać jej luzu oraz lubimy młodzieżowy, nieco sportowy look.

Innym rodzajem czapek, które zagwarantują nam nie tylko doskonały wygląd ale również ciepło są na przykład czapki beanie o przylegającym do głowy, dopasowanym kroju. Czapki tego rodzaju są nazywany również krasnalami ze względu na jej długość – po założeniu na głowę część czapki zwisa luźno z tyłu. Krój tej tych czapek jest niezwykle prosty – jeżeli chcemy nieco urozmaicić nasz look, możemy wywinąć czapkę. Modele typu beanie można znaleźć dosłownie wszędzie – zarówno w małych sklepikach, galeriach handlowych, a nawet w kolekcjach najbardziej znanych marek na świecie.

Tekst powstał przy współpracy z Mirkiem z bloga rodzajeczapek.pl.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*