Co zrobić, gdy zepsuje się samochód?

115426454

W naszym życiu czasem zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Do tych najbardziej nieprzyjemnych zaliczają się nagłe usterki samochodów. Co powinniśmy zrobić w takich przypadkach?
Na początek należy przekazać nasz pojazd do wybranego punktu, gdzie wykonywana jest fachowa diagnostyka samochodów. Tylko dokładne ustalenie podłoża usterki zagwarantuje w pełni skuteczne jej usunięcie. Kolejnym punktem jest kompleksowa auto naprawa, której powinien podjąć się sztab doświadczonych mechaników samochodowych.
Finalnie często pojawia się jeszcze jeden kłopot. Jest nim brak pojazdu na czas naprawy u mechanika. Niektórym z nas jest on wręcz niezbędny do funkcjonowania ze względu na odległe miejsce zamieszkania, mobilną pracę czy nagłe sytuacje, jakie mogą wystąpić. Jednak w dzisiejszych czasach i na ten problem istnieje znakomite rozwiązanie.

Dobre punkty naprawy pojazdów oferują tak zwane samochody zastępcze. Warto skorzystać z usług właśnie takiego miejsca. Wtedy prawie wcale nie odczujemy awarii naszego auta i nie będziemy uziemieni na czas jego naprawy, bowiem możemy korzystać z pojazdu zastępczego aż do momentu odbioru naszego naprawionego samochodu. Takie rozwiązanie wydaje się być idealne dla nas jako klienta, lecz niestety w Polsce wciąż uchodzi za innowacyjne i oferowane jest tylko przez wybrane warsztaty samochodowe.

Istnieje również możliwość pozyskania pojazdu zastępczego od niezależnej firmy, zajmującej się wypożyczaniem tychże pojazdów i wnioskowania o zwrot kosztów za wypożyczenie. Jednak może to mieć miejsce wyłącznie w przypadku, gdy usterka naszego prywatnego pojazdu spowodowana została jako następstwo kolizji drogowej z winy innego kierującego. W takiej sytuacji wniosek o zwrot kosztów wypożyczenia auta kierujemy do ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego wraz z kompletem potrzebnych dokumentów. Koszty usługi, z której skorzystamy pokryte zostaną z ubezpieczenia OC, płaconego przez winnego kolizji.
Biorąc pod uwagę powyższy tekst, oddanie samochodu do naprawy nie musi być równoznaczne z utrudnieniami i rezygnacją z naszych planów.

źródło: http://akropolnaprawy.pl/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*