Chirurgia stomatologiczna

dent3
Chirurgia stomatologiczna jest to dziedzina medycyny, która zajmuje się głównie operacyjnym leczeniem jamy ustnej i okolic przyległych. Takimi zabiegami zajmują się laryngolog, chirurg stomatolog, chirurg szczękowo-twarzowy.

Najczęściej wykonywane zabiegi to: ekstrakcje, leczenie nowotworów jamy ustnej, czy leczenie ropni. Ogólnie pozwala nam na zachowanie własnych zębów, przy jednoczesnym objęciu różnymi chorobami. Zabiegi takie jak resekcja wierzchołków korzeni, czy usuwanie torbieli pozwalają na uratowanie zębów, gdzie w przeciwnym razie musiałyby zostać usunięte. Popularne są również zabiegi GTR, które pozwalają na regeneracje utraconej kości, np. w szczękach.
dent3
Jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze jest możliwość uratowania zębów. Ważniejsze jest zdrowie, gdzie możliwe jest zagrożenie od chorego zęba czy korzeni. Wówczas dochodzi do usunięcia zębów, gdzie następnie zostają wstawione implanty zębowe. Są one najlepszym rozwiązaniem na uzupełnienie braków uzębienia i mocowania protez. Jego głównym zadaniem jest pełnienie funkcji korzenia, dzięki czemu jest stabilizacja i brak możliwości wypadnięcia. Wykonywane są najczęściej z tytanu, dzięki czemu jest trwały i odporny na uszkodzenia. Ich wszczepienie wymaga jednak miejscowego znieczulenia. Po całym zabiegu możemy cieszyć się naturalnym wyglądem uzębienia.
Polecany dentysta w Krakowie: http://www.stomatologiakrakowczyzyny.pl/pl

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*