Bajkowy sen…

Incredible and sweet newborn baby sleeps on the bed
Incredible and sweet newborn baby sleeps on the bed

Pościel dla niemowląt musi być niezwykle miękka i delikatna. To ona osłania dziecko przed zimnem i gwarantuje spokojny sen. Wiele firm prześciga się w jakości wykonania produktu. Nie potrzeba jednak wiele… Wystarczy serce włożone w pracę i dokładność w każdym calu.

Przed przystąpienie do produkcji należy zakupić tkaniny z atestem. Zapewni to bezpieczeństwo dziecka przed otarciami i miękkość w dotyku. Wszyscy wiemy, jak wrażliwa jest skóra maluszka na wszelakie bodźce. Dlatego używa się takich materiałów jak bawełna, perkal czy satyna. Perfekcyjne wykończenie i jakość wykonania z pewnością przyciągnie wzrok konsumentów, czyli rodziców dziecka. Tworząc pościel dla niemowlaka warto pomyśleć jednocześnie o nim samym, jak i o troskliwych opiekunach. Tradycyjne komplety zawierają dwie poszewki na poduszki i kołderkę. Producenci oferują również pościel, która składa się z pięciu elementów. Mowa tu o poszewkach, ochraniaczach oraz dodatkowym wypełnieniach. Dziecięce pokoje są zwykle różnokolorowe, aby pociecha od pierwszych chwila życia otoczona była radością. W takiej tonacji tworzone są także zabawki i artykuły, w tym koce, poduszki, kołdry. Przydatnymi akcesoriami mogą okazać się rożki, które stabilizują malca. Kołderka dziecięca najczęściej występuje w następujących rozmiarach: 100×135, 120×90. Są to uniwersalne wymiary, dopasowane do wielkości łóżeczek niemowlęcych. Wszyscy doskonale wiemy, iż dziecko w takim przedziale wiekowym spędza większość czasu w łóżeczku. Dlatego wystrój tych mebli jest tak istotny. Jako że większość rodziców szybko decyduje się na drugie dziecko, producenci zadbali, aby pościele dla niemowlaka służyły na lata. Trwałość to niebotyczna wartość, która znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie. Jednak miłość do dziecka jest cenniejsza, aniżeli jakiekolwiek fundusze.

Chcąc zapewnić bajkowy sen musimy zadbać o drobnostki. Sama pościel nie wystarczy, należy zapewnić dzieciątku spokój i ogromną dawkę miłości.

Zobacz też: pościel dla niemowlaka

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*