Auschwitz Birkenau, Częstochowa i Wieliczka

kasinka-1-12 _ Flickr - Photo Sharing!

Jest wiele atrakcji turystycznych w Polsce, miejsc pamięci, czy ważnych, ze względu na historię, dla Polski miast, o których wiele słyszeliśmy, ale nigdy nie mieliśmy okazji ich zobaczyć. Zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka, może być doskonałym pomysłem na wykorzystanie długiego, majowego weekendu.
Pod koniec lat siedemdziesiątych, kopalnia została wpisana przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa, a dziesięć lat później, na Listę Światowego Dziedzictwa Zagrożonego. Jest to również pomnik historii Polski. Ze względu na liczne atrakcje, Wieliczka ma bardzo wielu zwiedzających, a szczególnie lubiących ten region naszego kraju, Brytyjczyków. Podziemna trasa dla zwiedzających, powstała na przełomie osiemnastego i dwudziestego wieku, i co roku odwiedza ją około milion zwiedzających. Długość całej trasy wynosi trzy kilometry, składa się z dwudziestu komór, a do pokonania jest 800 schodków. Jedną z atrakcji jest komora Mikołaja Kopernika, gdzie znajduje się rzeźba solna tego wybitnego Polaka.
Nasza historia jest naznaczona wieloma tragediami narodowymi. Najstraszliwszym okresem, jaki spotkał Polaków, była druga wojna światowa. Okres ten był zagładą dla wielu obywateli naszego kraju. Podczas wojny Niemcy wybudowali na terenie Polski obozy koncentracyjne, w celu eksterminacji obywateli Polski pochodzenia żydowskiego. Zwiedzanie Auschwitz Birkenau, jednego z takich obozów, jest hołdem, który powinniśmy złożyć pomordowanym, a także wyrazem naszej pamięci. Obozy istniały w latach 1940- 1945, na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości, są symbolem Holocaustu, a Auschwitz został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W obozach zamordowano ponad milion ofiar, dokładna liczba nie jest znana. Byli to ludzie z całej Europy, głównie żydowskiego pochodzenia. Wielu zabijano od razu po przyjeździe. Nieświadome ofiary prowadzono do łaźni , które okazywały się komorami gazowymi. Pamięć o ofiarach jest pieczołowicie pielęgnowana, aby taka historia już nigdy nie miała miejsca.
Jest wiele miast, które odegrały istotną rolę w naszej historii. Jednym z takich miejsc jest Częstochowa. Zwiedzanie Częstochowy należy rozpocząć od kompleksu zabudowań sakralnych. Górująca nad miastem Jasna Góra jest ośrodkiem kultu Maryjnego. Klasztor jasnogórski, którego gospodarzem jest zakon Paulinów, to miejsce niezliczonych pielgrzymek z całego świata. Kompleks sakralny, który początki ma w IVX wieku, powstawał około pięciuset lat. Najcenniejszym miejscem jest tam Kaplica Matki Bożej, w której znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.
zobacz również: http://www.dreamcabkrakow.com/pl/wycieczki/Kopalnia-Soli-Wieliczka/

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*